Tiskového "Oskara" získala česká firma

15.4.2013 Ocenění

Společnost PANFLEX, s.r.o. získala nejvyšší ocenění z prestižní soutěže Excellence in Flexography Awards pořádané každoročně americkou asociací FTA (Flexographic Technical Association) je celosvětově považováno za jakéhosi „Oskara“ ve flexotisku. V letošním, již 53. ročníku této soutěže, byla jedna z hlavních cen „Excellence in Flexography“ udělena české společnosti PANFLEX, která současně získala také další prestižní ocenění „Best of Show“.

Soutěž Flexography Awards je vyhlašována v 9 kategoriích a hodnocení přihlášených exponátů probíhá jak z hlediska barevného i grafického sladění, tak i kvality tisku spotřebitelských obalů na různých typech materiálů. PANFLEX získal vítězství a tím i ocenění „Excellence in Flexography 2013“ v kategorii přímého potisku vlnité lepenky za zpracování obalu pro společnost Samsung. Druhé ocenění „Best of Show“, které získal, je potom udělováno pouze těm vítězům jednotlivých kategorií, kteří zaujali porotu výjimečným flexotiskovým řešením napříč všemi kategoriemi. Získání uvedených ocenění je pro společnost PANFLEX velkým úspěchem, neboť se tím zařadila mezi absolutní světovou špičku v segmentu flexotiskových forem a reprografických služeb.

Jednatel a spolumajitel společnosti PANFLEX ing. Zdeněk Ungrád v této souvislosti uvedl: „Když jsem v roce 1999 poprvé viděl obrovský záběr Výročního shromáždění FTA a profesionalitu jeho organizátorů, nenapadlo mě ani ve snu, že tu někdy budeme mít příležitost přebírat z rukou poroty nějakou z prestižních cen. Je to velmi motivující pro další práci a těší mě, že tým našich skvělých odborníků dosáhl po řadě jiných úspěchů (Grand Prix Cyrel, DFTA Award…) i tohoto, v oboru nejvyššího ocenění. Je potřeba vyzdvihnout i partnerství s tiskárnami a jejich konečnými zákazníky, bez nichž by se žádné odvážné projekty realizovat nedaly. V tomto případě patří velký dík společnostem Duropack Turpak z Martina a jejich zákazníkovi Samsung z Galanty, kteří se nebáli realizovat svůj náročný obal na LED TV právě vícebarevným flexotiskem.“

Udělená ocenění převzali zástupci společnosti PANFLEX v neděli 28. dubna 2013 na Výročním banketu FTA, který se uskutečnil na závěr zahajovacího dne Výročního shromáždění FTA a výstavy INFO*FLEX v americkém San Diegu.

Flexograhic Technical Association (FTA) byla založena v roce 1958 s cílem přispívat k rozvoji flexotiskového průmyslu. Sdružuje profesionály z této oblasti tiskového průmyslu nejenom z USA, ale i dalších zemí. V současnosti má 1 300 členských společností a více než 50 000 individuálních členů reprezentujících komplexní flexotiskový dodavatelský řetězec od výrobců flexotiskových forem, tiskařů a dodavatelů spotřebních materiálů až po firmy zabývající se grafickým designem, zadavatele tiskových zakázek, konzultanty, vzdělávací pracovníky a studenty. Vydává odborný magazín FLEXO, každoročně pořádá oborový veletrh INFO*FLEX i výroční odborné konference, a svým členům a dalším zájemcům poskytuje technické a vzdělávací služby.Podkategorie:


Hlavní navigace: